Wymagane Informacje

Jeśli potrzebujesz odwołania – przyślij na mail co następuje:
 1. Skan lub czytelne zdjęcie orzeczenia Zespołu Powiatowego o niepełnosprawności – postaraj się, żeby plik nie był „do góry nogami”, bo ciężko się go czyta stojąc na głowie.
 2. Skan lub czytelne zdjęcie orzeczenia Zespołu Wojewódzkiego i datę odwołania – jeśli chcesz odwołanie do sądu. Dokumenty niech będą ustawione prawidłowo. Odmawiam czytania takich, do których muszę stawać na głowie, albo wykonywać inne nieprzewidziane czynności. 
 3. Nie zamazuj danych na orzeczeniu – nie sprzedam ich do AVONu, a będzie mi łatwiej pisać (szczególnie, jeśli jednocześnie zasyłasz dokumentację medyczną, w której owych danych nie zamazujesz, bo wtedy to jest całkiem śmieszne).
 4. Następujące informacje:
  – nazwę choroby (nie widzę powodów, dla których miałabym się domyślać z opisu czy leków, co zacz);
  – opis trudności z niej wynikających w codziennym życiu;
  – krótko historię leczenia;
  – aktualne leczenie: rehabilitacja, wycieczki do szpitala, leki – częstotliwość itp.;
  – jeśli badanie w Zespole Powiatowym czy Wojewódzkim było powierzchowne, „byle jakie”, zbyt krótkie bądź nie było go wcale – podaj nazwisko lekarza/terapeuty, informację, czy to przewodniczący składu, czy wspomagający i opisz sytuację – dzięki temu organ nadzorczy będzie mógł skontrolować pracę Zespołu i ewentualnie wyciągnąć konsekwencje.

            Pisz po polsku i nie używaj skrótów. Nieczytelne informacje będę odsyłać z prośbą o tłumaczenie. 

 1. Odbieraj maila, bo nieraz mam istotne pytania dodatkowe i jeśli nie uzyskam na nie odpowiedzi, to nie napiszę odwołania.
 2. Nie pytaj co trzy godziny, czy już napisałam – na odwołanie do WZON są dwa tygodnie od momentu otrzymania, do sądu – 30 dni, więc jeśli się spieszysz – napisz o tym wcześniej.

Nie przysyłaj mi:

 1. Wypisów ze szpitala.
 2. Wyników wszelkich badań.
 3. Historii choroby w postaci dokumentacji medycznej.
 4. Opinii lekarskich. i terapeutycznych
 5. Orzeczeń PPP.
 6. Orzeczeń z poprzednich lat.

Nie piszę odwołań na podstawie dokumentacji medycznej, epikryz, notatek lekarskich, rozmów telefonicznych, czatu fb i enigmatycznego „dużo by opowiadać”. Szanuj mój czas, albo pisz sobie samodzielnie. Ja serio mogę, ale nie muszę. 

Postaraj się zmieścić informacje w jednym mailu, ewentualnie wykorzystaj funkcję „Odpowiedz”, co znacznie ułatwi mi pracę.

Gotowe odwołanie przeczytaj, sprawdź, czy dane się zgadzają – jestem omylna – uzupełnij o datę. Wydrukuj 2 egzemplarze, podpisz odręcznie i zanieś do stosownej instytucji – jeden zostawiasz, drugi instytucja ma Ci podbić i jest Twój.

W razie pytań – pisz do mnie na maila.